3,2 GALON NSF ONAYLI METAL TANK DEPO

 

 

3,2 GALON NSF ONAYLI METAL TANK-DEPO : 12 litre su kapasiteli NSF onaylı su tankı su arıtma cihazının temizlediği su bu depoda biriktirilerek içime hazır halde bekletilir.

 

 

 

YÜKSEK BASINÇ POMPASI

 

YÜKSEK BASINÇ POMPASI: Su basıncı az olan bölgelerde pompalı model kullanılmalıdır aksi takdirde cihaz su üretimi çok yavaş yada hiç olmamaktadır. şebeke sularında genelde yeterli basınç bulunmaktadır. köy ve kasabalarda yaşayanlar pompalı model kullanmak zorundalar. Hidrofor olan binalarda pompalı modele gerek yoktur.

 

 

Arıtma cihazı vana, manşon bağlantı parçaları

 

BAĞLANTI PARÇALARI: 1/2 hat alma uzatması ve 1/4" küresel vana bu aparatlar su arıtma cihazına su giriş bağlantıları olarak kullanılır.

 

 

 

Anahtar arıtma cihazı aparat

 

10" ANAHTAR: 10" Housing anahtarı su arıtma cihazındaki ilk üç aşama filtrelerinin konulduğu housingleri açmaya ve kapamaya yarıyor.

 

 

 

DÖRT YÖNLÜ ŞATOF VALF

 

 

DÖRT YÖNLÜ ŞATOF VALF

 

 

YÜKSEK VE DÜŞÜK BASINÇ SIWICHLERİ

 

 

YÜKSEK VE DÜŞÜK BASINÇ SIWICHLERİ: Düşük basınç swich' Sular kesildiği zaman pompanın elektriğini durdurarak sistemi kapatır ve zarar görmesini engeller.Yüksek basınç siwiçi: Tank dolduğu zaman sistemi kapatır ve motoru durdurur

 

 

 

Bir çok literatürde İngilizce adı ile REVERSE OSMOSIS şeklinde adlandırılan ters osmoz tekniği günümüzde hızlıca ilerleyen teknolojilerden biridir .Bu teknik ile imal edilmiş cihazlar bugün dünyada ve ülkemizde enerji santrallerinden tekstil boyahanelerine, meşrubat üretiminden sofra suyu üretimine kadar birçok yerde karşımıza çıkıyor. Teknolojinin bugün ulaştığı son noktada su için en mükemmel filtreleme ters osmoz sunmaktadır. Ters osmoz cihazının tasarımında hamsu üretim suyu , kullanılan membran türü gibi birçok teknik bilgi ve tecrübe gerektirir.Evsuaritmacom sistemleri olarak her türlü su ihtiyacınıza yönelik çalışmaları deneyimli mühendis kadromuz ile titizlikle sürdürmekteyiz. Pompalı (motorlu) su arıtma cihazları Şebeke basıncının düşük olduğu yerlerde Membran filtrede su basıncını artırmak amaçlı kullanılır.

SIKÇA SORULAN SORULAR
1. Pompalı (motorlu) ile Pompasız Su arıtma cihazı arasındaki farklar?

Pompasız cihaz 3 bar civarında sabit basınç olan evlerde yeterli performans gösterir, ancak pompalı cihaz tercih etmenin birkaç avantajı vardır:Bugün yeterli olan basınç, yarın düşerse pompasız cihazınızın üretim kapasitesi azalır. Pompalı cihazda, cihazın pompası en kıymetli filtre olan membrana sürekli sabit basınçta su vereceği için membranınızın yıpranma süresi uzar. Şebeke basıncına bağlı olduğunuz pompasız cihazda, cihazın atık suyu basınca bağlı olarak değişkenlik gösterebilir, oysa pompalı cihazda sürprizlerle karşılaşmazsınız.

2. Reverse Osmosis ( Ters Ozmos ) su arıtma cihazları sudaki mineralleri Tamamını alır mı? 

Bu sorunun asıl çıkış yerleri Damacana Su Satan firmalardır. Dünya Sağlık örgütünün şimdiye kadar bulunan tüm açıklamalarda insanın mineral aldığı kaynaklara bakıldığında asla içme suyu insan vücudunun mineral kaynağı olarak gösterilmemiştir. Burada size bir örnekleme yapalım;2000 litre içme suyunda bulunan mineral ile Çeyrek bardak sütte veya yarım bardak meyve suyundaki mineral eşittir.

3. Su arıtma cihazı Montajını Nasıl yaptırabilirim

Su arıtma cihazı Montajını ister kullanım Kılavuzu kullanarak kendiniz veya çevrenizdeki her hangi bir tesisatçıya rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

4. Su arıtma cihazında Tank ( depo ) ne işe yarar?

Su arıtma cihazında bulunan tankların asıl işlevlerinden birisi Su arıtma musluğundan gelen suyu size basınçlı olarak vermektir, yapı olarak ısıtma sistemlerinde bulunan genleşme tankları ile benzerlik gösterir ama kesinlikle aynı değildir.

Bazı su arıtma cihazlarında yıkanabilir olarak diyerek satılan tanklar aslında genleşme tankıdır ve asıl gıda için üretilmediği için kesinlikle NSF sertifikası yoktur. Kullandığınız tankların NSF (Uluslar arası gıda ambalaj sertifikası ) onaylı olduğuna dikkat edin. Biz evsuaritma sistemleri olarak kesinlikle Yıkanabilir diye satılan tankları tavsiye etmiyoruz. Bu genleşme tanklarını firmalar ozonla yıkanabileceğini iddia ediyorlar ama kullanılması gereken ozon gaz halindedir ve şimdilerde il belediye ilçe ve köylerin su dezenfekte işlemlerinde kullanılmaktadır.

İkinci bir bilgi olarak genleşme tankında yıkama yaptığınızda kalacak deterjan kalıntılarını tam olarak kesinlikle bitiremezsiniz.

5. Su arıtma cihazlarınızda Herhangi bir eksik varmı?

Hayır! su arıtma cihazlarımız tüm montaj parçaları eksiksiz olarak ambalajlanır ve montaja hazırdır.

6. Sitenizde hangi bankalar ile taksitli alışveriş yapılıyor?

Sitemizde şu anda Yapı Kredi Bankası, Garanti ,Akbank kredi kartlarına ayrıca bonus , axess ve world özellikli diğer tüm banka kartlarına 9 aya varan taksit olanakları sunulmaktadır.